Paaiškėjo “Nepriklausomybės” taurės prizininkai

Simboliška, kad Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės dieną, „Tauragės krepšinio dienos 2020“ metu vyko „Nepriklausomybės“ taurės finalas ir rungtynės dėl trečios vietos. Trečiąją vietą iškovojo legendinė Fortūnos komanda, o pirmosios vietos taurė buvo įteikta šiais metais nenugalėtai Senvagės komandai, kuri surinko pilną sudėtį ir demonstravo nepriekaištingą formą.

Rungtynės dėl trečiosios vietos galimai buvo įdomiausios šiais metais. Abiejų komandų žaidėjai troško iškovoti medalius, tad vieni kitiems nenusileido. Per kraštus liejosi emocijos, sportiškas pyktis ir techninės pražangos. „Fortūnos“ gretose puikiai žaidė puikią formą demonstruojantis T. Rušas, o jam pritarė ir aukštaūgis L. Andrulis. „Žygaičių“ komandoje taip pat puikią formą demonstravo komandos vedlys V. Klumbys, kuriam pritrūko vieno rezultatyvaus perdavimo iki trigubo dublio!

Pirmasis kėlinys pasižymėjo „Fortūnos“ dominavimu. Kėlinio pradžioje nieko nelaukusi „Fortūnos“ komanda ėmė krautis sau pranašumą. Kėlinys prasidėjo su T. Rušo 2+1 metimu iš po krepšio. Praėjus vos pusantros minutės, fortūniečiai susikrovė 10-ties taškų persvarą, neleisdami varžovams pelnyti nei taško. „Žygaičių“ lyderiai V. Klumbys ir M. Juška pataiko po tritaškį, tačiau raudonieji toliau kraunasi sau pranašumą. Nuo suolo pasirodęs V. Remeikis pelno 5 taškus iš eilės ir padeda „Fortūnai“ laimėti kėlinį 16 taškų skirtumu. Rezultatas po pirmojo kėlinio: 34-18 Fortūnos naudai.

Antrojo kėlinio pradžioje „Fortūna“ toliau bando didinti persvarą. Pastarieji pataiko tris iš eilės metimus ir po A. Lotužio techninės pražangos – realizuoja baudos metimą ir didina persvarą iki 22 taškų. Po kelių minučių J. Juška taip pat užsidirba techninę pražangą, dėl nesuvaldytų emocijų. Po šios pražangos „Žygaičiai“ tarsi įniršo ir pradėjo taiklių metimų antplūdį. Pataikomi 6 baudų metimai ir M. Juškos tritaškis prieš pat ilgąją pertrauką. „Žygaičiai“ sumažina atsilikimą iki 15 taškų. Rezultatas po dviejų kėlinių: 52-37 Fortūnos naudai.

Trečiajame kėlinyje „Fortūnai“ nesisekė padidinti savo pranašumo. Kėlinio pradžia vyko taškas į tašką. V. Klumbys pelno 5 taškus iš eilės, tačiau „Žygaičiai“ užsidirba dar vieną techninę pražangą, šį kart už vaidybą. Kėlinio antroje pusėje „Žygaičių“ lyderiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 10 taškų, tačiau T. Rušas pelno 8 taškus iš eilės ir neleidžia varžovams pasivyti. Kėlinio pabaigoje „Žygaičiai“ sugeba sumažinti atsilikimą iki 11 taškų. Rezultatas po trejų kėlinių: 73-62 Fortūnos naudai.

Ketvirtame kėlinyje žygaitiškiai kibo į uodegą varžovams. Nuo pat pirmų kėlinio minučių užsivedęs M. Juška smeigia viena tritaškį po kito mažindamas atsilikimą iki 4 taškų, tačiau nesustabdomas T. Rušas atsako tuo pačiu ir vėl didina persvarą. Antroje kėlinio pusėje „Žygaičiai“ sugeba vėl sumažinti atsilikimą, šį kartą – iki 3 taškų. Likus žaisti vienai minutei, prasideda nervų karas. M. Juška pataiko iš vidutinio nuotolio, mažindamas atsilikimą iki minimumo. Sekančią ataką V. Remeikis atsilygina tuo pačiu. Žygaitiškiai turėjo šansą išlyginti arba persverti rezultatą, tačiau jie nepataiko. Žygaičiams lieka tik atlikinėti pražangas. Prie baudų metimo linijos stojasi V. Remeikis, kuris realizuoja vieną baudą, kurios užteko pasiekti saugų 4 taškų pranašumą. Greitoje atakoje pataiko A. Lotužis, tačiau lieka tik 11 sekundžių, subauduotas M. Bartkus pataiko abi baudas tai užtikrindamas „Fortūno“ ekipos pergalę. Galutinis rezultatas: 86-82.

Visų ilgai lauktame „Nepriklausomybės“ taurės finale matėme įspūdingą „Rimkaus ūkio“ komandos lyderio Ž. Sirvydo pasirodymą, kuris vienas bandė tempti komandą į pergalę. Šį kartą pasitivirtino posakis „vienas laukia ne karys“, bei puikias rungtynes sužaidę senvagiškiai sugražina taurę į Tauargę.

Pirmą kėlinį „Senvagė“ pradeda su trenksmu: J. Jakutis pelno 2 taškus, o kitą ataką D. Austynas pataiko tritaškį. Tačiau, nespėjus jiems įsibėgėti, Ž. Sirvydas pradeda savo šou ir pelno 5 taškus iš eilės. Senvagiškiai vis bandė atitolti nuo varžovų, tačiau šie vis prisivydavo. Įpusėjus kėliniui raudonieji pirmą kartą persvėrė rezultatą: 10-12. Po šio įvykio J. Lukoševičius pradėjo siausti varžovų baudos aikštelėje. Šis atgal persveria rezultatą ir kėlinio gale leidžia „Senvagei“ mėgautis 5 taškų pranašumu. Rezultatas po pirmojo kėlinio: 19-14 Senvagės naudai.

Antrasis kėlinys buvo visiškas Ž. Sirvydo šou. Tik prasidėjus kėliniui, šis vėl pataiko 5 taškus iš eilės ir išlygina rezultatą. Šį kartą T. Paulauskas atsako tuo pačiu, pataikydamas iš po krepšio ir išprovokuodamas 3 baudų metimų vertės baudą. Visą kėlinį „Rimkaus ūkis“ lipa „Senvagei“ ant kulnų, tačiau kėlinio pabaigoje pagaliau pavyksta senvagiškiams atitrūkti. Po R. Bačiulio pataikyto tritaškio, švieslentėje buvo matomas 7 taškų pranašumas. Rezultatas po dviejų kėlinių: 35-28 Senvagės naudai.

Trečiąjį kėlinį šilališkiai „šoko“ pagal Senvagės „dūdelę“. Kėlinio pradžioje prasideda tritaškių lietus. Komandos kapitonas J. Jakutis pataiko du tolimus metimus. Prisideda ir M. Šikšnius, smeigdamas dar vieną tolimą šūvį į varžovų krepšį. Taip senvagiškiai per dvi kėlinio minutes padidina savo pranašumą iki 19 taškų. „Rimkaus ūkis“ bando atsitiesti ir kėliniui įpusėjus sumažina pranašumą iki 10-ies taškų, tačiau varžovų aukštaūgiai sugražina prieš tai turėtą pranašumą. Rezultatas po trejų kėlinių: 64-45 Senvagės naudai.

Ketvirtajame kėlinyje „Rimkaus ūkis“ nepasidavė ir turėjo vilčių iki pat rungtynių pabaigos. Nuaidėjus teisėjų švilpukui, informuojančiam apie finalinių rungtynių paskutinio kėlinio pradžią, šilališkiai ėmėsi iniciatyvos. Protingai sukdami kamuolį ir žaisdami komandinį krepšinį, „Rimkaus ūkio“ krepšininkai sugeba sumažinti atsilikimą iki vienaženklio skaičiaus – 9 taškų. Likus žaisti 3 minutėms vyko kova taškas į tašką. Skirtumas sumažėjo iki 5 taškų ir „Rimkaus ūkis“ turi visus šansus laimėti. Tačiau nuostabus D. Austyno kamuolio valdymas ir aikštės matymas nepalieka jokių vilčių šilališkiams. Šis įžaidėjas atlieka tris „kaip ant lėkštutės“ rezultatyvius perdavimus savo komandos draugams ir Senvagė kelia į viršų „Nepriklausomybės“ taurę! Galutinis rezultatas: 79-73 Senvagės naudai.