Paaiškėjo SKL finalų dalyviai

Šiandien SKL pirmenybėse sužaisti antrieji pusfinalių susitikimai, po kurių paaiškėjo kas pateko į „Didžiosios“ ir „Mažosios“ taurės finalus, kurie vyks jau ateinantį šeštadienį.
Šiandien, kaip ir pirmosiose susitikimuose intrigos netrūko ir tik vienerios rungtynės pasibaigė kiek netikėta, triuškinama „Rimkaus ūkio“ pergale prieš „Roada“ ekipą, priminsime, kad pirmasis šių ekipų susitikimas buvo pasibaigęs vos dviejų taškų skirtumu.

Senvagė  –  Stubrių „Sindbadas“
Pirmosios šių ekipų SKL „Didžiosios“ taurės  pusfinalio rungtynės pasibaigė lygiu rezultatu, taigi prieš šiandienos susitikimą nei viena ekipa neturėjo persvaros savo kišenėje.
Šias rungtynes sėkmingiau pradėjo Stubrių ekipos atstovai, pastarieji sužaidus keletą sėkmingų epizodų puolime pirmavo rezultatu 5 – 0, tačiau neilgai trukus senvagiškiai lygino rezultatą, ir po dar kelių sėkmingų epizodų pervėrė savo naudai. Antrajame kėlinyje savo šou tolimais metimais padėjo Stubrių „Sindbado“ snaiperiai, po kurių taiklių metimų ekipas skyrė didžiausia šiose rungtynėse turėta mėlynųjų 11 taškų persvara (38 – 27). Antrąjį kėlinį aidint kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai uždarė taiklus tolimas T.Paulausko metimas, kuris leido senvagiškiams išeiti į ilgąją pertrauką priartėjus prie savo varžovų iki 4 taškų. Trečiojo kėlinio pradžioje senvagiškiai surengė spurtą 13 – 0, kas leido išeiti į lemiamą ketvirti jau pirmaujant „Senvagės“ ekipai. Lemiamame šio pusfinalio serijos ketvirtyje ranka nesudrebėjo T.Paulausko, po kurio taiklių tolimų metimų, likus žaisti tris minutes, „Senvagės“ ekipa susikrovė rekordinę 9 taškų persvarą. Nors jau atrodė šiose rungtynėse viskas baigta, tačiau du taiklūs L.Petkevičiaus tolimi metimai sugrąžino intrigą į šias rungtynes. Kėlinio pabaigoje Stubrių „Sindbadas“ turėjo net dvi šimtaprocentines progas išlyginti rezultatą, tačiau tuo nepasinaudojo, ir „Senvagė“ švenčia pergalę rezultatu 79 – 74,  bei patenka jau į trečią šiais metais finalą.

Roada  –  Rimkaus ūkis
Pirmasis šių ekipų SKL „Didžiosios“ taurės   pusfinalio susitikimas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis ir jame pergalę dviejų taškų skirtumu šventė „Rimkaus ūkio“ ekipa. Taigi šis susitikimas žadėjo taip pat didžiulę intrigą.
Šios rungtynės prasidėjo kieta kova ir jau pirmosiomis minutėmis „Roada“ ekipos lyderis K.Pilkis buvo nubaustas nesportine pražanga, tačiau tai nesutrukdė, sužaidus pirmąsias penkias minutes, pastariesiems turėti bent minimalią persvarą. Pirmajame kėlinyje ekipos toliau keitėsi tiksliomis atakomis ir į antrąjį kėlinį išėjo švieslentėje fiksuojant lygų rezultatą 17 – 17. Antrajame kėlinyje kiek geriau sekėsi sekiesi „Rimkaus ūkio“ krepšininkams, kurie dėka taiklių tolimų metimų į ilgąją pertrauką išėjo pirmaujant 7 taškų skirtumu. Trečiojo kėlinio pradžioje „ūkininkai“ surengė tokį spurtą, po kurio „Roada“ ekipa nugrimzdo į komą iš kurios šiose rungtynėse ir nepabudo. Antroje šių rungtynių dalyje žaidė tik viena ekipa, o kita jau išėjo ruoštis rungtynėms dėl trečiosios vietos. „Rimkaus ūkis“ iškovoja triuškinama pergalę net 41 taško skirtumu 93 – 52, ir taip keliauja į „Didžiosios“ taurės finalą, kur jų laukia puikiai pažįstama „Senvagės“ ekipa.

Žygaičiai  –  Karys
Pirmasis šių ekipų SKL „Mažosios“ taurės pusfinalio susitikimas po dramatiškos kovos baigėsi lygiu rezultatu, taigi kažkuriai ekipai tikėtis lengvo mačo šiose rungtynėse turėjo būti naivu.
Žygaitiškiai šiose rungtynėse vertėse be vieno iš savo ekipos lyderio M.Juškos, pastarasis, kaip jau darosi įprasta, pirmosiose pusfinalio rungtynėse buvo nubaustas technine pražanga ir taip pasirinko praleisti šias rungtynes.
Šios rungtynės prasidėjo labai atkakliai iki tuo momento, kai šeštąją rungtynių minutę žygaitiškiai pradėjo spurtą, kuris tęsėsi net iki 12 – 0, kas leido jiems po pirmojo kėlinio turėti užtikrintą 12 taškų pranašumą. Nors jau atrodė, kad intrigos šiose rungtynėse jau nebebus, tačiau po truputį mažindami atsilikimą, kariškiai sugebėjo į ilgąją pertrauką išeiti turėdami tik šešių taškų deficitą. Antroje rungtynių dalyje vaizdas aikštelėje nesikeitė, žygaitiškiai visą laiką turėjo trapų 5 – 7  taškų pranašumą, kurį nusinešė iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, kurioje netrūko kietos kovos, po kurios diskvalifikacine pražanga buvo nubaustas „Žygaičių“ ekipos atstovas J.Juška. Tai nesutrukdė žygaitiškiams išlaikyti turėto pranašumo iki sirenos skelbiančios rungtynių pabaigą, bei švęsti pergalę rezultatu 80 – 74, ir patekti į „Mažosios“ taurės finalą, kuriame pastarieji galės bandyti atsirevančuoti „Fortūnos“ ekipai už patirtą skaudų pralaimėjimą „Nepriklausomybės“ taurės rungtynėse dėl trečiosios vietos.

Fortūna  –  Dorokis
Pirmasis šių ekipų tarpusavio susitikimas baigėsi užtikrinta fortūniečių pergale 18 taškų skirtumu, taigi šias rungtynes „Dorokis“ ekipa pradėjo turėdami 18 taškų deficitą šioje pusfinalio serijoje.
Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo „Fortūnos“ ekipa, kuri ilgai neužtruko, kad susikrautų dviženklį pranašumą. Antrajame kėlinyje „Dorokis“ ekipos krepšininkams niekaip nepavyko prisitaikyti, o fortūniečiai toliau sėkmingai rengė vieną ataką po kitos, kas jiems leido į ilgąją pertrauką išeiti pirmaujant 19 taškų skirtumu. Antrąją rungtynių dalį „Fortūna“ pradėjo spurtu 9 – 0, kas leido jiems susikrauti rekordinį 28 taškų pranašumą, tačiau tuomet jie ir sustojo. Jaunieji „Dorokis“ ekipos krepšininkai pagaliau „pramušo“ tolimus metimus, bei taip po truputį mažino atsilikimą. Ketvirtajame kėlinyje jiems buvo pavykę visiškai sugrąžinti intrigą į šias rungtynes, bei sumažinti atsilikimą iki 4 taškų, tačiau tai  buvo viskas kas jiems pavyko šioje serijoje. „Fortūna“ švenčia pergalę rezultatu 68 – 60, bei patenka į SKL „Mažosios“ taurės finalą.

Leave a Reply