Puikiai pirmąją rungtynių dalį sužaidę “Fortūnos” krepšininkai iškovojo bilietą į pusfinalį

Šio sekmadienio pradžią vainikavo pirmosios „Nepriklausomybės“ taurės ketvirtfinalių varžybos, kuriose susitiko “Fortūna” ir Stubrių “Sindbadas” komandos. „Namiškių“ komandos sudėtyje buvo aiškus žaidėjų trūkumas, tačiau žaidėjų greitas puolimas ir kovingumas padovanojo “Fortūnai” kelialapį į pusfinalį, kuriame laukia „el Classico“ varžybos prieš puikų žaidimą demonstruojančia “Senvagės” ekipą.

Pirmajame kėlinyje puikią gynybą demonstravę “Fortūnos” krepšininkai parodė varžovams, kas čia šeimininkai. Devynios išprovokuotos varžovų klaidos ir nuostabus N. Druktenio ir H. Butkaus puolimas leido jų atstovaujamai komandai susikrauti patogią persvarą, kuri juos lydėjo visose varžybose. Šie du krepšininkai per kėlinį pataikė penkis tritaškius metimus ir taip pat atliko puikų darbą gynyboje. Rezultatas po pirmojo kėlinio: 31-17 Fortūnos” naudai.

Antrasis kėlinys prasidėjo netikėtomis T. Čipkaus „bombomis“ iš trijų taškų zonos, kas lėmė stubriškių spurtą. Tik prasidėjus kėliniui, T.Čipkus pataiko du tolimus metimus. Stubrių “Sindbadas” kėlinio pradžioje sumažina atsilikimą iki vienaženklio skaičiaus, tačiau varžovai grįžo į savo pirmojo kėlinio rėžimą ir tolimais metimais laimi atkarpą 11-0, didindami savo pranašumą iki 20. Kėlinio gale sekė gražiausias rungtynių epizodas, kai puikiai gynyboje sužaidęs T. Rušas perima kamuolį ir greitoje atakoje atlieka aplodismentų vertą dėjimą, kuris uždaro kėlinį ir padidina “Fortūnos” pranašumą iki 21 taško. Rezultatas po antrojo kėlinio: 54-33 Fortūnos naudai.

Trečiąjį kėlinį “Fortūna” pradėjo keliomis greitomis atakomis, kurios leido susikrauti rekordinę 27 taškų persvarą. Iniciatyvos imtis pradėjo šio sezono stubriškių lyderis A. Šerpytis, kurio pagalba Stubrių “Sindbadas” laimi atkarpą 7-0. Toliau šiame kėlinyje vyko apylygė kova. Kėlinyje likus žaisti dvi minutes, „mėlynieji“ surengia dar vieną spurtą ir sumažina varžovų pranašumą iki 18 taškų. Rezultatas po trečiojo kėlinio: 70-52 “Fortūnos” naudai.

Paskutiniame savaitės varžybų kėlinyje stubriškiai visomis pastangomis bandė sumažinti savo atsilikimą. Kėlinį atidarė T. Rušas taikliu tolimu metimu, bet tuoj pat tuo pačiu atsako Stubrių gynėjas M. Baltutis. Stubrių “Sindbado” krepšininkai surengė dar kelis spurtus, tačiau trys žudantys T. Rušo tolimi metimai nepaliko varžovams jokių vilčių. Kėlinio pabaigoje “Fortūnos” pranašumas buvo sumažintas iki 15 taškų ir namiškiai švenčia nuostabią pergalę ir patenka į „Nepriklausomybės“ taurės pusfinalį. Galutinis rezultatas: 92-77 Fortūnos naudai.